Quaresma: Türkiye'de değil Avrupa'da futbol oynayabiliyoruz

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Quaresma, Avrupa'da başarılı olmalarını Türkiye ile Şampiyonlar Ligi arasındaki kalite farkına bağladı.

Ligde oynadığı son 3 maçta 8 puan kaybetmesine rağmen Şampiyonlar Ligi'nde 3'te 3 yapan Beşiktaş'ta Quaresma eleştirilere cevap verdi.

"AVRUPA'DA FUTBOL OYNAYABİLİYORUZ"

Avrupa'da gerçek oyunlarını sahaya yansıttıklarını söyeleyen Quaresma; "Arada kalite farkı var. Şampiyonlar Ligi'nde futbol oynamanıza müsaade ediliyor. İyi olan takımlar da sahada bunun karşılığını alıyor. Ancak Türkiye'de rakipler ve hakemler iyi futbola izin vermiyor. Gerçek oyunumuzu sahaya yansıttığımız için Şampiyonlar Ligi'nde başarılı oluyoruz." dedi.

Quaresma, Şampiyonlar Ligi'ndeki şansları için de teknik direktör Şenol Güneş'in tedbirli yaklaşımının aksine, son derece iddialı açıklamalarda bulundu.

Portekizli yıldız; "Beşiktaş'ın bütçesi rakipleri kadar olmayabilir. Onlar kadar yüksek bonservis bedelleri ya da maaşlar da ödeyemeyebilir. Ancak Beşiktaş'ın çok kaliteli bir kadrosu var. Neden yukarılara yürümeyelim? Neden çeyrek finali, yarı finali görmeyelim? Bunu yapmak bizim elimizde." diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar ( 0 )

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com