'Medel, Kartal'ın yeni Melo'su olur!'

'Medel, Kartal'ın Melo'su olur!'

Tuttomercatoweb sitesinin yazarı Gaetano Mocciaro, Beşiktaş'ın yeni transferi Medel'i değerlendirdi.Tuttomercatoweb sitesinin yazarı Gaetano Mocciaro, Beşiktaş'ın yeni transferi Medel'i değerlendirdi. 

İşte o değerlendirmeler:

Futbol dünyasının savunma anlamında akla gelen oyuncularından biri de Gary Medel. Uzun yıllar İspanya’da oynayan, daha sonra İtalyan devi İnter’de forma giyen Medel, tam anlamıyla gerçek bir savunma oyuncusu. Açıkçası Meksika ekibi Tigres’e transferi çok yakın gözüküyordu. Ancak Beşiktaş’ın devreye girmesiyle, işin rengi değişti. Normalde asıl pozisyonu defansif orta saha. Ancak İnter’de geçen sezon, stoper pozisyonunda oynadığı maçlar da oldu. Bu bölgede sahne aldığı dönemlerde de, gayet iyi bir performans ortaya koydu.

‘Pitbull’ diye çağrılır 

Hatta Rusya’da oynanan son Konfederasyon Kupası’nda, Şili Milli Takımı’nda bu pozisyonda oynatıldı. Medel’i, Medel yapan en önemli unsurlar; hızı, gücü ve dirençli yapısı. Agresif futbol tarzı sebebiyle İtalya’da ‘Pitbull’ olarak çağrılıyordu. Çünkü her zaman rakibine baskı yapan, rakip oyuncunun peşinden koşan bir oyun stili var. Gerçek söylemek gerekirse teknik olarak büyük bir yeteneğe sahip değil. İnter’in yeni hocası Luciano Spaletti de, oyun görüşü ve pas özelliği daha yüksek futbolcuları kadrosunda tercih ettiği için Medel’i yeni sezon planlarında düşünmüyor.

Vazgeçilmezler arasındaydı 

Ancak kesinlikle İnter’deki geçmiş sezonlarında kötü bir dönem yaşamadı. İnişli çıkışlı bir performans sergileyen Milano temsilcisinin, vazgeçilmezleri arasındaydı. Tarzıyla daha önce Galatasaray’da oynayan Felipe Melo’yu andırıyor. Ancak onun için, Melo’nun daha defansif ve daha az teknik olanı diyebiliriz. Beşiktaş’ta, Felipe Melo etkisi yaratabilir.

 

Yorumlar ( 0 )

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com