Soyağacı sorgulama tekrar açıldı

Geçtiğimiz günlerde aşırı yoğunluk nedeniyle durdurulan soyağacı sorgulama sayfası tekrar kullanıma açıldı. Sorgulama sayfası sistemi kilitlenme yüzünden geçici olarak durdurulmuştu.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1800’lü yıllara ve ondan önceki tarihe kadar uzanacak üst soy bilgilerinin TC kimlik numaralarıyla ilişkilendirilmesi için çalışma yürütüyor.

İstanbul, Hatay gibi illerden bulunan Osmanlı arşivlerindeki belgeler kamyonlarla Ankara’ya getirildi. Osmanlıca 320 milyon evrakın taranmasına başlandı.

737 BİN KİŞİ SORGULAMA YAPMIŞTI

Sorgulama sayfası ilk aktif olduğunda 737 bin 237 kişi aile üyelerinin izini sürdü, 330 bin belge alındı.

SADECE KENDİNE AİT BİLGİ

Üretilen belgelerde kişilerin yalnızca kendilerine ait alt ve üstsoy bilgileri yer alıyor. Belgelerde, 6698 Sayılı ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ gereğince kardeşler gibi yan soylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor.

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar ( 1 )

15.2.2018 17:17

HZ ADEM

Herkesin büyük dedesi Hz Adem , büyük ebeside Hz Havva dır kuşku yok gerçek babanızı sorguluyorsanız babanıza değil, ananıza sorun babam kim diye. Hz Adem o yasak olan Kızılelmayı yemeseydi cennetten atılmayacak bizde bugün cennete girmek için doğrulukta dürüstlükte insanlıkta yarışmayacaktık. Özellikle makaracı bakaracı kul hakkı yiyen münafıklar,yalancı allah kuruş düşkünü siyasetçiler, çocuk tecavüzcüsü imam bozuntuları köşe yazarları , erken yaşta evliliği teşvik eden zındıklar, kadınlara zulüm yapan erkekler olmayacaktı.

Diğer Haberler

Copyright © 2019 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com