Kılıçdaroğlu ikinci kez FOCUS'landı

CHP’nin, Türkiye’de can ve mal güvenliği bulunmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun skandalını örtbas etme çabası tutmadı. Alman Focus dergisi, röportajın düzeltilmesi için CHP’den tekzip talebi gelmediğini duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Focus dergisine verdiği röportajda, Türkiye’de can ve mal güvenliğinin bulunmadığını belirterek, Almanlara “Türkiye’ye gelmeyin” çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısı, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet üyeleri olmak üzere Türkiye’de her kesimden büyük tepki gördü.

CHP hemen yalanlamaya kalkıştı

Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine CHP yönetimi, Alman Focus dergisini suçlamaya kalktı. CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na atfen yer alan 'CHP lideri Alman turistleri uyardı' haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Haber için tekzip gönderilmiş, gerekli süreçler başlatılmıştır” denildi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan da “Dergi kendi yorumunu katarak gerçeğe aykırı bir haber yapmış onu da 'Böyle bir açıklamamız yoktur' diye derhal düzelttik” şeklinde değerlendirmede bulunmuştu.

RÖPORTAJ İÇİN ONAY ALMIŞ 

Bu suçlamalar üzerine Alman Focus dergisi Genel Yayın Yönetmeni Frank Nordhausen, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapma gereği duyarak, “Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi CHP'ye gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı” paylaşımında bulundu. Bu açıklamayla CHP’nin “Çarpıtıldı” söylemi en yetkili ağızdan yalanlanmış oldu.

TEKZİP TALEBİNDE BULUNMAMIŞ 

CHP yönetimi ve Kılıçdaroğlu’nun skandalı örtbas etmek için yeni planlar yapmaya hazırlandığı sırada Alman Focus dergisinden yeni bir açıklama daha yapıldı. Nordhausen, yine sosyal medya hesabından bu kez “Tekzip için hiçbir talep yoktur” açıklamasında bulundu. Bu açıklamaya CHP yönetiminin ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

Yorumlar ( 2 )

12.8.2017 17:44

NE VAR BUNDA?

CHP LİDERİ "TÜRKİYE'YE GELİN." DESE ALMANLAR, AVRUPALILAR KENDİ HÜKÜMETLERİNİ Mİ CHP LİDERİNİ Mİ DİNLERLER? AYRICA CHP LİDERİ GELENLERİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK HALDE Mİ? ANKARA-İSTANBUL ARASI ADALET YÜRÜYÜŞÜ YAPTI AMA AKP LİDERİ "CHP LİDERİ GÜVENLİ YÜRÜYÜŞÜ BİZİM SAYEMİZDE YAPTI." DİYE HAVA ATIYOR. MUHALEFET LİDERİ BU YÜRÜYÜŞÜ GÜVENLE YAPAMAYACAK HALE Mİ GELDİ Kİ BU ÜLKE. BU AÇIKLAMAYI OKUYAN YABANCI DEVLET YETKİLİLERİ TÜRKİYE'YE VATANDAŞLARI GİTSİN İSTER Mİ? MUHALEFET LİDERİNE "YİĞİTSEN TÜRK BAYRAĞIYLA HAKKARİ'DE YÜRÜSENE." DİYEN BİR LİDERİN OLDUĞU ÜLKEMİZE KİM GELİR?

12.8.2017 15:10

GERÇEKÇİ PATATES

DÜRÜST Lider Sayın KILIÇDAROĞLU gerçekleri söyleyince yandaşların kimyası bozuluveryor.

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com