Kılıçdaroğlu CHP’de Alevi politikasını böyle bitirdi

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer’in kulisine göre Kemal Kılıçdaroğlu politika değişikliğine gitti. Partideki “Alevi ağırlığı”ndan uzak durma kararı alan Kılıçdaroğlu artık parti içinde orta yolu izleyecek

CHP İstanbul İl Başkanı'nın seçileceği 36. Olağan İl Kongresi, Bostancı Gösteri Merkezi'nde bir araya gelecek. Saat 10:00'da toplanacak CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yapacak.

KILIÇDAROĞLU: TARAF DEĞİLİM

CHP Lideri, gergin bir ortamda gerçekleşmesi beklenen kongrede “taraf olmadığını” adaylara bildirdi.

KILIÇDAROĞLU ALEVİ AĞIRLIĞINDAN UZAK DURUYOR

Öte yandan Hürriyet yazarı Yalçın Bayer’in kulisine göre Kılıçdaroğlu artık partide Alevi ağırlığından uzak duruyor. CHP Lideri, orta yol izleyerek 2019’a kavgasız gitmek istiyor ve buna “yeni bir siyaset anlayışı” adını veriyor.

654 DELEGE SANDIK BAŞINA GİDECEK

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından gerçekleştirilecek seçimde 654 il delegesi sandık başına gidecek. Kongrede en yüksek oyu alan aday, CHP İstanbul İl Başkanı olacak.

2 ADAY VAR

CHP İstanbul İl Başkanlığı için, mevcut başkan Cemal Canpolat ile CHP Parti Meclisi Üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu adaylıklarını koymuştu.

Yorumlar ( 1 )

13.1.2018 12:19

EKONOMİ

SGK uzmanı Kılıçdaroğlu diyor ki saraydaki cunta konseyi getirdikleri KHK ile daha önce SGK dan emekli olanlara 1.800 TL maaş bağlanırken onların parasını sıfırladı bugün 820 bin TL ye düşürdü ne için sarayın itibarı için diyor bu para yeni nesil Kenan EVREN lere haram zıkkım olsun diyor AKP bunun için CHP ye tazminat davası açıyor.!

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com