HDP'den Alçakça Eren Bülbül açıklaması

PKK'nın siyasi sözcüsü HDP, hainlerin Maçka'da şehit ettiği Eren Bülbül için alçakça bir taziye yayınladı.. Bölücü hainler taziyelerinde PKK'ya toz kondurmazken sorumlunun devlet olduğunu ima etti.
HDP'li alçaklar Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'yı suçlamak yerine, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez." diyerek adeta devleti suçladı

Trabzon'da şehit olan Eren için HDP'den açıklama..

HDP’li Kemalbay: Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz..

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Trabzon’un Maçka İlçesi’nde, güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül için başsağlığı mesajı yayımladı. HDP’li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay’ın Eren Bülbül için yayımladığı başsağlığı mesajı şöyle:

"Trabzon’un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül’e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. ’Ölüm’ ve ’çocuk’ sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz."