Fikret Orman bombaladı

Fikret Orman'dan sert açıklama!

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel ve Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın yeni transferi Medel'in açıklamaları şöyle;

Başkanıma ve yöneticilerime beni transfer ettikleri için teşekkür ederim. Benim ve ailem için çok büyük bir gün. Beşiktaş üst üste iki kez şampiyon oldu ve Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor. Bu başarıların devamı için buradayım. İlk 11 oynadığım zaman kendimi iyi hissediyorum. Melo eski takım arkadaşım. Ona saygı duyuyorum. İyi bir oyuncu. Onun buradaki başarısının üzerine çıkmak istiyorum. Boca Juniors'tan da teklif almıştım ama ben Beşiktaş'ı seçtim. Beşiktaş'ın büyük taraftarı var, aynı Boca'daki gibi. 12 numarayı seçtim çünkü taraftarın numarası.

Birini arar mıyım bilmiyorum

Beşiktaş Türkiye'nin çok önemli bir kulübü. Devamlı gelişmekte ve yükselmekte olançok büyük  bir kulüp. Değişik ülkerden birçok teklif vardı ama ben Beşiktaş'ı seçtim. Hem defansta hem orta sahada oynadım. İki pozisyonda da kendimi rahat hissediyorum. Come To Beşiktaş fikri çok ilgi çekici. Birini arar mıyım aramaz mıyım bunu başkan bilir.

Şampiyon olmaya geldim

Geriden oyuna çıkarken iyi çıktığımı gösteriyor. Top çalma aslında bireysel değil takım oyununa bağlı. Buraya şampiyon olmaya geldim. Şampiyonluk yaşayarak mutlu olmak istiyorum. Gol atmak futboldaki en güzel şey. Umarım en kısa zamanda gol atarım ama öncelik takımın başarısıdır. Gol sevincini taraftarlarla paylaşmayı seviyorum. Futbolcular gelip geçicidir, kalıcı olan taraftarlardır. Bielsa'nın dediği gibi saha içinde agresifim. Kanım kaynar, yerimde durmam. Artık tecrübeliyim ve daha az kart görüyorum. Lakabım (Pitbull) bana uyuyor. U17'de bir arkadaşım takmıştı.

Fikret Orman'ın açıklamaları ise şöyle;

Beşiktaş'ta transfer bitmez

Beşiktaş camiası ve kurumumuzla guru duyuyorum. Transfer ettiğimiz oyunculara başka kulüplerden teklifkler vardı. Onlar huzurlu bir ailenin parçası olmayı seçtiler. Bizim transfer komitesi büyük işlere imza attılar. Onlara teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın. Hangi numarayı istiyorsun dediğimizde 12 numarayı istedi. Taraftarla en iyi ilişkisi olacak futbolculardan biri olacaktır. Beşiktaş'ta transfer bitmez. Devre arası olur, şimdi olabilir. Bizim için enteresan şeyler olabilirse, olur. Sezon başında üç transfer yapacağız dedik. Beş tane transfer yaptık.

Muhabirin Vida transferiyle ilgili sorusunu ise başkan Fikret Orman cevapsız bıraktı.

Fikret Orman'ın seyircisiz oynama cezasıyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle;

Passolig işlemiyor

Süper Kupa maçında istenmeyen olaylar oldu. Bu maç bizim misafir olarak gittiğimiz bir yer. Stadın imkanları müsait değilse buna karar verecek merci biz değiliz. Biz ve Konyaspor oraya misafir olarak gittik. Maçta bazı olaylar oldu. Daha önce 2 final maçında da benzer görüntüler oldu. Passolig, kurumlara değil, ağırlıklı olarak kişilere ceza verebilmek için kuruldu. Passolig işlemiyor. En donanımlısını da kendi stadımızda yaptık. Konyaspor da 5 maç veza aldı, yazık günah.

Herkes suçlu bir tek federasyon suçsuz!

Kupa finaline gelmeyen ama Konya'da kombine alan taraftara ceza veriliyor. Aynı şey bizim için de geçerli. Beşiktaş taraftarının da hatası var. Meşale atıldı, ses bombası, hatalıyız ama bunlar nasıl girdi? Sorumlusu biz değiliz. Bunun sorumlusu kim? Federasyon. Herkes suçlu, kulüp suçlu, bir tek federasyon suçsuz.

Statlara seyirci gitmiyor

Federasyon ile olan ilişkilerimize dikkat ederek ilerliyoruz. Herkes bizi Federasyon ile kavga ettirmeye çalışıyor. Passolig turnikesi 12 milyon 750 kere dönmüş. Beşiktaş'ın 530 bin, dış sahada da 600 bin kişi gitmiş taraftar olarak. Statlara seyirci gitmiyor. Yüzde 22 Beşiktaş, yüzde 78 diğer kulüpler. Bu ceza vicdanınıza sığıyor mu? Dünyayı ayağa kaldırmak ne demek?" Biz zaten dünyayı ayağa kaldırıyoruz. Come to Beşiktaş, Pepe, Çin hep haber oldu. Beşiktaş üzerine oynanan oyunları görmüyor değiliz.

Beşiktaş taştır, rüzgar taştan toz alır

Bizim oynadığımız tek oyun var, sahada oynarız. Beşiktaş üzerinde oynanan oyunları görmüyor değiliz. Kimse kendi üzerinden kurmaya çalıştığı otoriteyi Beşiktaş üzerinden kurmasın. Yanyana gelemeyen insanlar, Beşiktaş'a karşı kanki oluyor. 5 senedir başkanım ve ceza almadım. Her şeyin bir ilki varmış. Beşiktaş taştır, rüzgar taştan toz alır. El sıkışmayanlar kanki oluyor. Biz oyuna gelmeyeceğiz.

Tahkim sosyal medyaya bakarak ceza verdi

Bizim stadımızda olay olmaz. Ne organizasyonlara çıktık stadımızda hiçbir şey olmadı. Tarihimizde ilk defa haksızlığa uğramadık. Yarın herkes evinde izlesin maçı. Başkalarının yaratacağı provokasyona izin vermeyelim. Taraftarlarımızın arasına girip olay çıkarmak isteyenler olabilir. Bunu bizim üzerimize yıkmaya çalışabilirler. Sakin olalım. Yarın herkes evinde formasını giyerek, dualarıyla izlesin maçı. Kavgayla işimiz yok bizim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da futbola destek vereceğiz. Tahkim Kurulu hukuksal karar vermiyor. Sosyal medyayı açıp bakıyorlar ona göre ceza veriyorlar. Biz 'Efendi Beşiktaş' olarak bu muhteşem kadromuzla işimize bakacağız.

Federasyon ne yapıyor?

Cezayı hakedecek bir laf olduğunu sanmıyorum. Ben uslüp olarak da nezaketi ve zerafeti unutmadan konuşurum. Beşiktaş'a 2 maç, bana da 45 gün ceza verileceğini duydum. Bunları hak etmedik. Lig yeni başlarken, daha gol yok rakip seyirci sahaya giriyor. Maçı durdurayım dedim, zaten belliydi herkes gördü. Daha ağır hakaretler yapan var, disipline falan gönderilmiyor, tabii biz başarılıyız. Federasyona soruyorum, ona karışmıyorsunuz buna karışmıyorsunuz peki siz ne yapıyorsunuz?

Osmanlıspor'a oy verdim

Kulüpler Birliği'nde Osmanlıspor'a oy verdim. Biz ahde vefası olan bir kulübüz. Bize statlarını açmışlardı. Osmanlıspor, Başakşehir, Konyaspor'un bizde yeri çok ayrıdır. Dursun başkan beni arayıp oy istemedi. İstese de Osmanlıspor'a vereceğimi söylerdim zaten. Beşiktaş'ın Başkanı, Kulüpler Birliği'ne aday olmaz. 18 kulübün 17'si başkanlık düzeyinde, 1'i asbaşkan düzeyinde temsil ediliyor. Madem öyle, bundan sonra biz de böyle yapacağız.
 

 

Yorumlar ( 0 )

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com