Esad rejiminden küstah Afrin çıkışı

Topraklarının büyük bölümünde terör örgütü DEAŞ ve PYD/YPG'nin cirit attığı, ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkenin at koşturduğu Esad rejimi, Türkiye'nin teröristlere karşı temizlik operasyonunu kınadığını bildirdi.

Beşşar Esad rejiminin Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında yetkili bir kaynak, Suriye'nin PYD/YPG'li teröristlerin kontrolündeki Afrin'e yönelik operasyonları kınadığını duyurdu.

Bakanlık kaynağı, fiilen terör örgütü PYD/YPG tarafından bölünmüş durumdaki Afrin'den "Suriye'nin bölünmez bir parçası" olarak bahsetti.

Esad rejiminin resmî haber ağına konuşan bakanlık yetkilisi, farklı aktörlerin Suriye'nin egemenlik haklarını ihlal etmesini görmezden gelirken, Türkiye'nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliğine saldırdığını öne sürdü.

Çavuşoğlu: 'Suriye rejimine bildiriyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili, BM dahil tüm taraflara bilgi verildiğini belirterek, "ABD'den somut adımlar görmek istiyoruz. Harekatı bir yazı ile Suriye rejimine bildiriyoruz" demişti.

Yorumlar ( 1 )

21.1.2018 00:46

TC

TC aslında terör örgütleri ile mücadelede zaafa uğrayan Suriye'inin bekası için ESAD' ın istikbali için çatışıyor TC ye teşekkür etmeli orada türk halkının parası heder oluyor tıpkı 2001 hükümetinin terör örgütleri ile yaptığı mücadelede harcadığı para gibi, birde utanmadan bu kriz dönemi malzeme yapmışlardı açılımcı Yeni Türkiye' nin Figüranları.!

Diğer Haberler

Copyright © 2019 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com