'Beyaz esaret' iki gün sürecek!

Anadolu Otoyolu ile D-100 karayolunun Bolu Dağı  kesiminde başlayan kar yağışı, tipi şeklinde etkili oluyor

Bölgede, sabah başlayan sağanak öğle saatlerinde yerini kara bıraktı.

Yağış, D-100 karayolunun Bolu kesiminde bulunan Abant Kavşağı ve  Seymenler, Düzcekesiminde ise Bakacak, Bıçkıyanı, Heyelan ve Karanlıkdere ile  otoyolun Bolu Dağı Tüneli ile viyadükler mevkisinde etkili oluyor.

Karayolları personeli, bölgede karla mücadele çalışmasını sürdürürken,  trafik ekipleri de güzergahı kullanacak sürücüleri etkili kar yağışına karşı  dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Araçlarında kış lastiği olmayan sürücülerin yola çıkmaması uyarısında  bulunan ekipler, sürücülere yakın takip, hatalı sollama ve aşırı hız yapmamaı  çağrısı yaptı.

Otoyolda seyreden sürücüler, tipi nedeniyle görüş mesafesinin 30  metreye kadar düştüğü yolda hızlarını azaltarak ilerlemeye çalışıyor.

Bazı sürücüler yol üzerinde bulunan dinlenme tesislerine girerek, kar  yağışının etkisini azaltmasını bekliyor.

Karayolları ekipleri, bölgede kar küreme ve tuzlama çalışmalarına  aralıksız devam ediyor.

Kar yağışı nedeniyle Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde  kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde  ise 25 santimetre oldu.

Kar yağışı bugün ve yarın devam edecek

Öte yandan kar yağışı Bolu kent merkezi ile doğal güzellikleri ile  ünlü Abant Tabiat Parkı'nda da etkili olmaya devam ediyor.

Kar yağışı ile birlikte kent merkezindeki kar kalınlığı 5 santimetreye  ulaşırken, Abant Tabiat Parkı'nda ise kar kalınlığı 45 santimetre olarak ölçüldü.

Bolu Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının bugün ve yarın  devam edeceğini, cumartesi günü parçalı bulutlu olması beklenen havanın, pazar  günü yerini sağanağa bırakacağını bildirdi.

Yorumlar ( 0 )

Diğer Haberler

Copyright © 2019 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com