Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye yatırım yapılamaz

Muhalefeti iktidara değil memlekete yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin yatırım için uygun olmadığını söyledi. Türkiye'de baskı ortamının hakim olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, yabancılara "Türkiye'ye yatırım yapın" denemeyeceğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gündemi değerlendiren CHP Lideri, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaların dış güçlerle ilgili olmadığını savundu.

"GEL YATIRIM YAP DER MİSİNİZ"

Türkiye'ye yapılacak yatırımlarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Temel sorunlarından birisi de demokratikleşme. Demokrasi yok ortada. Yargı bağımsızlığı yok. Medya özgürlüğü yok. Düşünceyi ifade özgürlüğü yok. Üniversiteler baskı altında. Böyle bir baskı altında yabancı sermayeye ‘Gel Türkiye’de yatırım yap’ der misiniz? Tam tersine yatırımcı Türkiye’den kaçıyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar ( 1 )

16.4.2018 11:52

YALAN

Niye yapılmasın ki koskoca AKP hükümeti garantör bu millet dünyanın en pahalı benzinini mazotunu kullanıyor gıkı çıkmıyor, külliyedeki şaşa bitmesin diye yatırımı artık kendileri yapmıyorlar yatırımın parasını külliye aktarıyorlar 24 saat gezip dolaşıyorlar yatırımın rüşvetini alıp ayakkabı kutusunda saklıyorlar yabancılara devletin millet garantili bankasından kredi garantisi de verip yabancılara yaptırıyorlar onlara da milletin kesesinden geçiş garantisi veriyorlar, sanayici vermiyor asgari ücretliler çiftçiler emekçiler kamyoncular bu zulmü çekiyor kendi öz vatanında mülteci onlar köprüden geçerken para ödüyorlar şimdi sırada şehir hastaneleri var kanal İstanbul var parayı veren hizmeti alacak külliyede badem unlu ekmek yiyecek millet camisinde şükür namazı kılacaklar gözlerine dizlerine dursun.

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com