Kuzey Kore'den ABD'ye: Karşılığımız ateş topu ile olacak

Füze denemelerinden vazgeçmeyen Kuzey Kore, Trump'ın BM kürsüsünden dile getirdiği tehditleri unutmadı. Kim'in Dışişleri Bakanı Rİ, "ABD'ye karşılığımız sözle değil ateş topu ile olacak" dedi.

ABD ile Kuzey Kore arasındaki füze gerilimini artıracak açıklama Kuzey Kore Dışişleri Bakanı'ndan geldi.

"TRUMP SAVAŞIN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ, CEVABIMIZ ATEŞ TOPU OLACAK"

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho'nun yaptığı açıklamada, Trump'ın geçen ay BM zirvesinde yaptığı açıklamalarla iki ülke arasındaki savaşın fitilini ateşlediğini ve Kuzey Kore'nin cevabının sözle değil ateş topu ile olacağını söylediğini duyurdu.

"NÜKLEER FAALİYETLER DİYALOG KONUSU OLAMAZ"

Geçen ay, Trump'ın Kuzey Kore'ye karşı savaş ilan ettiğini açıklayan Ri Yong, son olarak "Nükleer silahlarımızın ana konu olduğu hiçbir görüşmeye katılmayı kabul etmeyeceğiz" dedi.

TRUMP'A "UĞURSUZ" DEMİŞTİ

Daha önce Trump'a uğursuz diyen Ri Yong, Amerika ile aralarındaki güç dengesi farkını kapatmak için hedefe çok yaklaştıklarını belirtti.

Yorumlar ( 1 )

12.10.2017 10:48

Uğraş Trump uğraş.

Sen de Kuzey Kore'nin delisi gibi konuşur, hareket eder oldun. Hani onu muhatap alışına, hakkında konuştuklarına bakılırsa Kuzey Kore'nin başkanını kıskanıyorsun diye düşüneceğim. Koskoca ABD başkanı da böyle üslubu bozuk konuşmalar yapar mı? Kuzey Kore ve Türkiye başkanlarından farkın yokmuş. ABD halkı sizin gibi birini nasıl ülke başkanlığına uygun görüp, seçti ki?

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com