YPG'nin 'kutsal heykeli'nin yıkılma anı!

Zeytin Dalı Harekatının 58. gününde, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde Afrin ilçe merkezinde kontrol sağlandı. Teröristlerin Afrin merkeze diktikleri, kutsal kabul ettikleri Kawa heykeliyse bölgedeki ÖSO güçleri tarafından yere serildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, bugün sabah saatlerinde kuşatılan Afrin kent merkezine giren TSK ve ÖSO güçleri, kontrolü sağladı.

HEYKEL YIKILDI

Kent merkezine teröristler tarafından dikilen Kawa heykeli iş makinesiyle yıkılırken bez parçaları da indirildi. ÖSO güçlerinin kentin mahallerinde kontrollü ilerlleyişi sürüyor.

Heykelin yıkılmadan önceki hali: 

Yorumlar ( 1 )

18.3.2018 15:22

DEMİRCİ KAWA

Kürdistanda Kawa Asur kralının askerlerine silah ve savaş araçları yaparmış, Demirci Kawa da yedi çocuğunun başını yenmek üzere hazırlayıp krala götürmek için vermiş sıra son çocuğuna geldiğinde, krala karşı tavır almış depolarında bulunan savaş araçlarını çevre köylere dağıttı ve köylere çocuklarını ve mallarını alıp dağlara çekilmeleri çağrısında bulundu, bu çağrı üzerine, tüm köyler boşaltılmış kralın askerlerinin gözleri önünde köyler bir anda viraneye döndürmüşler, Kawa, dağlarda toplanan köylülere, zalim hükümdardan intikam alınması ve zulmüne son verilmesi gerektiğini anlatmış zalim kralın zulmü altında ezilen köylüler, Kawa’nın bu önerisi üzerine kraldan intikam almak için yemin etmişler dağlarda askeri eğitim görenler ve köylüler, Kawa’nın önderliğinde birleşmişler iyide bu hikayenin sizle ne ilgisi var kürtlere zulüm yapan yok milletvekili bakan başbakan c başkanı bile olabiliyorlar sizin liderinize TC bakıyor kafasını kesmiyor halinize şükredin size silah verenlere ahde vefa ,ekmek verenlere ise ihanet etmeyin.

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com