Oğlumu tutuklayın demişti! Akibeti belli oldu

Validen oğlunun tutuklanmasını isteyen baba, "Benim  ve ailemin can güvenliği yok. Oğlum tutuklansın. Biz çile çekelim. Bir baba için zor ama oğlum tutuklanırsa en azından birkaç kişi kurtulur, benim vicdanım rahat  olur" diye konuştu.

Denizli'de Valilikte düzenlenen "Halk Toplantısı"nda  uyuşturucu satan oğlunu ihbar ederek Validen oğlunun tutuklanmasını isteyen baba,  iki haftadır eve gelmeyen oğlunun bulunmasını istiyor.

Kentte demir ustası olarak çalışan 4 çocuk babası Ali G. (52)  gazetecilere yaptığı açıklamada, Denizli Valiliğince her ayın ikinci salı günü  vatandaşların sorunlarını doğrudan dile getirebilmeleri için düzenlenen "Halk Toplantısı"nda Vali HASAN Karahan'dan uyuşturucu kullandığını ileri sürdüğü 19  yaşındaki oğlu Muhammed G'nin tutuklanmasını istediğini söyledi.

Ali G, toplantının ardından bir vali yardımcısı ile görüştüğünü  belirterek, "Sayın Valime teşekkür ettim benimle ilgilendiği için. Oğlum birkaç  haftadır evde yok. Ablasının telefonunu almış gitmiş. Küçük kızım abisini  uyuşturucu kullanırken görmüş. Bana da bunu anlattı. İki ay önce hastanede tedavi  gördü. Sonra tekrar uyuşturucu madde kullanmaya başladı." diye konuştu.

Oğlunun bu durumuna çare bulmak için "halk toplantısı"na gitmek  zorunda kaldığını ileri süren Ali G, şunları dile getirdi:

"Oğlum uyuşturucuya başladığı zamanlarda eve geç geliyordu.  Şüphelendim ve takip ettim. Bazı kişilerle görüştüğünü gördüm. Oğlumu önce  uyuşturucuya alıştırmışlar. Daha sonra da sattırmaya başladıklarını öğrendim.  Oğluma nasihat ettim olmadı, zaman zaman dövdüm yine olmadı. Çevremde yardım  istemediğim kişi kalmadı. Benim çocuğum yandı, başkalarının çocukları yanmasın  istiyorum."

Çocuklarının haram lokma yememesi için yaşına rağmen inşaatlarda  çalıştığını anlatan Ali G, "Benim ve ailemin can güvenliği yok. Benim oğlum  tutuklansın. Biz çile çekelim. Bir baba için zor ama oğlum tutuklanırsa en  azından birkaç kişi kurtulur, benim vicdanım rahat olur." sözlerine yer verdi.

AKİBETİ BELLİ OLDU

DENİZLİ Valiliği, baba Vali Hasan Karahan'dan tutuklanmasını istediği uyuşturucucu bağımlısı ve satıcısı oğlu M. G. ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, M. G.'nin 2 yıl önce uyuşturucu ticareti yapmak suçundan gözaltına alınıp serbest bırakıldığı, bu yıl nisan ayında AMATEM'de bir hafta tedavi görüp taburcu edildiği ve tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Halk Günü'ne katılarak Vali Hasan Karahan'a uyuşturucu bağımlısı ve satıcısı oğlunun tutuklanmasını isteyen baba Ali G.'nin feryadı ülke genelinde ses getirdi. Baba Ali G. ile Vali Hasan Karahan arasındaki konuşmanın ardından Denizli Valiliği olayı incelemeye aldı. İncelemenin ardından Valilik, bugün yazılı açıklama yaptı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucu madde paketlendiği ve satışının yapıldığı yönündeki bilgi üzerine 22 Şubat 2015 tarihinde Zeytinköy Mahallesi 5114 Sokak'taki evin etrafında tertibat alındığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Saat 20.40 sıralarında sözkonusu adresten çıkan yaşları küçük F.B. ve M.G. üzerinde arama yapılmıştır. Aramada M.G.'in üzerinden 41 fişek halince toplam daralı 7,5 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir. Şüphelilerin yanına gelen ve sözkonusu adreste yaşayan R.Ç. de yakalanmıştır. Alınan arama kararına istinaden yapılan aramada evde bulunan M.Ç.'in üzerinden 1 fişek halinde 2 gram esrar maddesi, yaşı küçük Muhammed G.'nin üzerinden 4 fişek halinde 0,62 gram eroin ele geçirilmiştir. Yaşları küçük M.G. ve Muhammed G., Çocuk Şube Müdürlüğü'nce uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 23 Şubat 2015  günü sevk edildikleri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca serbest kalmışlardır. F.B. bilgisi alındıktan sonra salıverilmiş, şüpheliler M.Ç. ve R.Ç. haklarında hazırlanan uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlarca tutuklanmışlardır."

Vali Hasan Karahan imzasıyla yapılan açıklamada 19 yaşındaki M.G.'nin Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikliniği tarafından takip edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca şu ifadalere yer verildi:

"Daha önceden Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikiliniği tarafından takip edilen M.G.,19 yaşında olup, 06- 12 Nisan 2017 tarihleri arasında opioide bağlı bağımlılık sendromu tanısı ile Denizli Devlet Hastanesi AMATEM'e yatışı yapılmıştır. Tedavisi sonrası taburcu olan hasta AMATEM Polikiliniği tarafından takiplidir ve tedavisi sürdürülmektedir. En son dün (Salı) tarihinde AMATEM Polikliniği'ne başvuran hastanın gerekli tetkikleri yapıldığı ve reçetesinin düzenlendiği bildirilmiştir."

Yorumlar ( 0 )

Diğer Haberler

Copyright © 2018 - Habervitrini

Adres:Turan Güneş Bul.
36/12 Yıldız/Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 443 06 50

E-Posta: info@Habervitrini.com